Novinky 2015

                  Zkouška ZVOP

09.08. 2015

V sobotu 8.8. 2015 složila Bailey (Lost and Found Ever After) zkoušku vloh ovčáckého psa ZVOP. Jednalo se o klasickou ZVOP, ale čekalo na nás malé překvapení v podobě nového, nicméně ne  ještě úplně zavedeného zkušebního řádu. Nová "ale zatím pořád ZVOP" se skládá ze dvou částí. První je z poslušnosti mimo oveček a druhá pak prověřuje vlohy u ovcí. První část jsme zvládli hravě, i když jsme o ní nikdo ani netušili (nároky nejsou vysoké) a druhou vlastně taky, až na to, že se to Bailey tak líbilo, že nechtěla od oveček ani odejít:)   

         

                 Výlet u oveček

27.7. 2015

Minulou neděli 19.7. 2015 jsme se rozhodli pro už dlouho plánovaný výlet k ovečkám do Budišovky nad Budišovkou. Počasí nám opět přálo sluníčko a třicítky, takže jsme vyčkali až na večer. Pro Bailey to bylo první setkání s ovečkami, ale po vypuštění z vodítka hned bylo jasné, že vlohy má.  Okamžitě věděla, co má dělat (narozdíl ode mě:) Pásli jsme nejprve v košáru a potom i na volné louce. Nicméně ke klidnému pasení máme zatím ještě hodně daleko:) Bailey totiž u oveček na poslušnost trochu zapomíná,takže raději kolem oveček krouží než zalehne, ale času se to naučit má ještě dost. Hlavní je, že jí to baví a má chuť pracovat. Ale i přes své velké nadšení je na ovečky mírná, nekouše je a ani zbytečně neštěká, což je  zvláště  kolie, známé širokým repertoárem, velké plus.

 

 

  

 

Léto s Lassí 10. ročník 

28.6. - 5.7. 2015

V těchto dnech se konal v Lounech už desátý ročník sportovně zaměřeného tábora pro kolie a sheltie. A tentokrát jsme se ho s Bailey poprvé také zúčastnili. Všichni si mohli vybrat jaký psí sport budou cvičit a možností bylo letos opravdu hodně od agility, dogdancingu nebo obedience po základy učení se a různé kombinace předchozích možností. My jsme si nakonec vybrali agility, protože jsem je už dlouho plánovala s Bailey vyzkoušet, a jak se ukázalo nemohli jsme si  ani  lépe vybrat. Bailey baví akce, a proto je do agility, jak jsem předpokládala, úplně nadšená a to je vidět i na její rychlosti s jakou překážky ochotně překonává.

 

Za ten týden jsme tedy v agility udělali obrovský pokrok. Každý den se cvičilo 2x denně dopoledne a odpoledne kromě středy odpoledne, kdy probíhala soutěž v dogdancingu, té jsme se ale s Bailey zúčastnili jen jako diváci. Celý týden nám také přálo počasí, ale možná až moc:) Bylo sluníčko, teplé noci, ale docela extrémní denní teploty běžně přesahující třicítku. Časy tréninků se proto posouvaly více k ránu nebo k večeru. A protože se přes den nedalo nic moc v takovém horku dělat užívali jsme si řeky Ohře, která protékala hned za cvičákem a kam jsme chodili zchladit sebe i naše chlupaté odvážlivce:) Volný čas jsme ale trávili i procházkami a Bailey neunavným hraním s novým kamarádem sheltie Indym.

 

Ke konci týdne pak v pátek večer proběhla dražba výtvarných děl jako dobročinná činnost pro kočičí útulek v Lounech. V pátek byl také poslední trénink, protože na sobotu už byly připravené různé soutěže pro začátečníky i pokročilé. A i navdory opravdu vysokým teplotám se pejsci moc snažili. První soutěž byla v gembleru ( pejsek musel za minutu překonat co nejvíce agility překážek oceněných body podle obtížnosti), další soutěže byly jumping a poslušnost. Odpoledna pak probíhal Miláček Lassí (jen pro štěňátka) a závěrečná soutěž celého výcvikového tábora Lounská desítka (trať přibližně na 5-6 minut s úkoly pro pejska i páníčka a s rozptylovacími piškotovými minami.) Cílem bylo zvládnout trať co nejrychleji a s nejmenším počtem trestných bodů. Bailey soutěžila v začátečnících. V gembleru vyhrála 1. místo, v jumpingu 2. místo, v poslušnosti dělené 4-5. místo (nechtělo se jí nosit míček:) a v lounské desítce 6. místo.

Myslím, že se tábor opravdu vyvedl a my si ho s Bailey moc užili. A každopádně ho můžeme doporučit všem majitelům kolií i sheltií, kteří mají chuť strávit týden v přírodě mezi fajn lidmi i psy.

   

Ktátké video z posledního tréninku : https://www.youtube.com/watch?v=7E3EEbDTfd0

 

 


                                     KVP Chropyně 

09.05. 2015

Tak tato výstava byla dlouho plánovaná, nicméně jsme na ni málem ani nejeli, protože Bailey z ničeho nic nateklo ouško a moc ho proto neklopila. Přesto výsledek na naší první klubové výstavě dopadl nad naše očekávání. Bailey si i přes problémy s ouškem a naše stále nedostatky v předvádění vyběhala V4 ze silné konkurence, devíti mladých kolií, které posuzoval Tibor Havelka (SK).

         Lost and Found Ever After  ve 13, 5 měsících

 

 

                                       NVP Ostrava

11.04 2015

Bailey má za sebou již svou druhou výstavu. Tentokrát jsme jeli na národní výstavu do Ostravy, kde kolie posuzovala Mgr. Dana  Fialová. Ve slušné konkurenci si nakonec Bailey odnesla opět V2 z pěti  mladých fenek  a posudek:  „ Roční zlatá fena, tmavé oko, standartní ucho, pohybová mechanika dobrá, správné textury".  

 

 

                                      Bailey má 1 rok

15.03 2015        

                        Je to až k neuvěření, jak to rychle utíká, ale Bailey už oslavila své první narozeniny.

Ani jsme se nenadáli a z malého  chlupatého medvídka nám téměř před očima vyrostla velká a šikovná kolijka.

 

                         


                                 MVP Duo Cacib Brno

7.02. 2015

V sobotu 7.2. 2015 jsme se s Bailey (Lost and Found Ever After) zúčastnili naší první výstavy, která se konala na Brněnském výstavišti. Kolie posuzoval polský rozhodčí Król Piotr. Bailey nastoupila do třídy mladých a panu rozhodčímu se velmi líbila. Předvedení se nám ale moc nepovedlo, přesto si však Bailey odnesla pěkný posudek a známku V2 ze 4 mladých kolií.

  

                         "Velmi pěkná elegantní fena, výborná srst, pěkná hlava, tmavé oči, korektní uši,                            výborná šíje, výborný hrudník, korektní pohyb"

 

                                                    Lost and Found Ever After - 10 měsíců 

 

                                              Novinky z předchozích let:  2014
Tento web byl vytvořen v systému web-rychle.cz pro nekomerční užití.